Saevus Wildlife India LLP
Contact: info@saevus.in for general, gallery membership related and magazine related queries and saevus.ecoachievers@gmail.com for school programme related queries.
Saevus Eco Achievers Olympiad Results 2021
CLASS 3RD | |||
FULLNAME | SCHOOL NAME | RANK | CERTIFICATE |
NAISHA CHAUDHARY | ST KABIR PUBLIC SCHOOL, CHANDIGARH | 1 | NATIONAL WINNER |
ABHISHA GHATAK | CARMEL CONVENT HIGH SCHOOL, DURGAPUR | 2 | NATIONAL FIRST RUNNER-UP |
AARUSH JAIN | ST KABIR PUBLIC SCHOOL, CHANDIGARH | 3 | NATIONAL SECOND RUNNER-UP |
PAARTH JAIN | BOMBAY SCOTTISH, POWAI | 4 | NATIONAL TOP 10 |
SAMAIRAA RAJESH NAIK | SHARADA MANDIR, GOA | 5 | NATIONAL TOP 10 |
DHRUV KUSHAGRA | GOPAL SHARMA INTERNATIONAL SCHOOL, POWAI | 6 | NATIONAL TOP 10 |
SHANAYA PUTHANVEETTIL | PRESIDENCY SCHOOL, BANGALORE | 7 | NATIONAL TOP 10 |
NATHAN FERNANDO DE MIRANDA | VIDYA VIKAS ACADEMY | 8 | NATIONAL TOP 10 |
RYAN NITIN | SMT SULOCHANADEVI SINGHANIA SCHOOL, THANE | 9 | NATIONAL TOP 10 |
ADITYA R SUNDARKA | KENDRIYA VIDYALAYA, SANGTHAN | 10 | NATIONAL TOP 10 |
CLASS 4TH | |||
FULLNAME | SCHOOL NAME | RANK | CERTIFICATE |
SHYLA SUJAY NAIK . | SHARADA MANDIR, GOA | 1 | NATIONAL WINNER |
AKSHAJ GOEL . | ARYA VIDYA MANDIR, BANDRA EAST | 2 | NATIONAL FIRST RUNNER-UP |
SHREYASHI GUPTA . | SUNBEAM SCHOOL, SUNCITY | 3 | NATIONAL SECOND RUNNER-UP |
MAST KIAAN HARSHAL GAVAD | RUSTOMJEE CAMBRIDGE INTERNATIONAL SCHOOL, VIRAR | 4 | NATIONAL TOP 10 |
SUSHRUT KUMARKOTNIS | SMT SULOCHANADEVI SINGHANIA SCHOOL, THANE | 5 | NATIONAL TOP 10 |
SIDDHARTH DUTTA | SMT SULOCHANADEVI SINGHANIA SCHOOL, THANE | 6 | NATIONAL TOP 10 |
KAMYA BIYANI | ARYA VIDYA MANDIR, BANDRA EAST | 7 | NATIONAL TOP 10 |
REYAANSH RAIKAR | SHARADA MANDIR, GOA | 8 | NATIONAL TOP 10 |
ISHANYA SANJAY DUBEY | SMT SULOCHANADEVI SINGHANIA SCHOOL, THANE | 9 | NATIONAL TOP 10 |
ANUKRITI CHATTERJEE | DELHI PUBLIC SCHOOL, NEWTOWN | 10 | NATIONAL TOP 10 |
CLASS 5TH | |||
FULLNAME | SCHOOL NAME | RANK | CERTIFICATE |
RUHAN PRABHUDESAI . | ARYA VIDYA MANDIR, JUHU | 1 | NATIONAL WINNER |
AAKARSH P . | KLE SCHOOL, BANGALORE | 2 | NATIONAL FIRST RUNNER-UP |
AKSHARA WARRIER . | SMT SULOCHANADEVI SINGHANIA SCHOOL, THANE | 3 | NATIONAL SECOND RUNNER-UP |
SIMIEL BHUPENDRA SANE | RUSTOMJEE CAMBRIDGE INTERNATIONAL SCHOOL, DAHISAR | 4 | NATIONAL TOP 10 |
DEVESH KUMAR PRADHAN | DAV PUBLIC SCHOOL, BHUBANESWAR | 5 | NATIONAL TOP 10 |
PRISHA KESARWANI | ARYA VIDYA MANDIR, JUHU | 6 | NATIONAL TOP 10 |
S MEGHA | THE PSBB MILLENNIUM SCHOOL, OMR | 7 | NATIONAL TOP 10 |
RUGVED RAMESH RAGHAV | EURO SCHOOL, AIROLI | 8 | NATIONAL TOP 10 |
HARILL KRUNAL THAKKER | EURO SCHOOL, AIROLI | 9 | NATIONAL TOP 10 |
TANMAY TIWARI | CENTER POINT SCHOOL, NAGPUR | 10 | NATIONAL TOP 10 |
CLASS 6TH | |||
FULLNAME | SCHOOL NAME | RANK | CERTIFICATE |
SIDDHANT AJAY MANIAR . | JAMNABAI NARSEE SCHOOL | 1 | NATIONAL WINNER |
VRUSSHABH KAUP . | ARYA VIDYA MANDIR, JUHU | 2 | NATIONAL FIRST RUNNER-UP |
IPSITHA ANAND . | EURO SCHOOL, AIROLI | 3 | NATIONAL SECOND RUNNER-UP |
ADARSH DAS | DAV PUBLIC SCHOOL, CHANDRASEKHARPUR | 4 | NATIONAL TOP 10 |
BHARGAV BURNWAL | ARYA VIDYA MANDIR, BANDRA WEST | 5 | NATIONAL TOP 10 |
PALASH ATUL PRABHU | R.S,B ARYA VIDYA MANDIR SCHOOL | 6 | NATIONAL TOP 10 |
NANDINI SINGHANIA | ARYA VIDYA MANDIR, JUHU | 7 | NATIONAL TOP 10 |
KAMESH KEERTIRAJ PARIDA | DAV PUBLIC SCHOOL, CDA | 8 | NATIONAL TOP 10 |
SAGNIK GHOSH | MOUNT LITERA ZEE SCHOOL, CONTAI | 9 | NATIONAL TOP 10 |
AARON HITESH THAKKAR | SWAMI VIVEKANAND HIGH SCHOOL | 10 | NATIONAL TOP 10 |
CLASS 7TH | |||
FULLNAME | SCHOOL NAME | RANK | CERTIFICATE |
PREET KHOSLA . | ST GREGORIOS HIGH SCHOOL, CHEMBUR | 1 | NATIONAL WINNER |
ARRUNABH SINGH . | DELHI PUBLIC SCHOOL, INDORE | 2 | NATIONAL FIRST RUNNER-UP |
PAULETTE WILLIAM XAVIER . | SHARADA MANDIR, GOA | 3 | NATIONAL SECOND RUNNER-UP |
ASMI ANIKET LIKHITE | SMT SULOCHANADEVI SINGHANIA SCHOOL, THANE | 4 | NATIONAL TOP 10 |
DHRUV PRANAY JADHAV | ARYA VIDYA MANDIR, BANDRA WEST | 5 | NATIONAL TOP 10 |
INESH BAJPAI | CITY MONTESSORI SCHOOL, LUCKNOW | 6 | NATIONAL TOP 10 |
ARTH KATIYAR | DELHI PUBLIC SCHOOL, INDORE | 7 | NATIONAL TOP 10 |
ANSH HUKMANI | ARYA VIDYA MANDIR, BANDRA WEST | 8 | NATIONAL TOP 10 |
TRIRNA PAUL | NATIONAL ENGLISH HIGH SCHOOL, VIRAR | 9 | NATIONAL TOP 10 |
PARSHVEER MANOJ JAIN | SMT SULOCHANADEVI SINGHANIA SCHOOL, THANE | 10 | NATIONAL TOP 10 |
CLASS 8TH | |||
FULLNAME | SCHOOL NAME | RANK | CERTIFICATE |
BHANU P VERMA . | CITY MONTESSORI SCHOOL, ALIGANJ CAMPUS 1 LUCKNOW | 1 | NATIONAL WINNER |
PRIYANGSHU SAIKIA . | DON BOSCO SCHOOL, GUWAHATI | 2 | NATIONAL FIRST RUNNER-UP |
PRADITYA SHRIVASTAVA | AARYA VIDYA MANDIR, BANDRA EAST | 3 | NATIONAL SECOND RUNNER-UP |
YASH AGARWAL | DELHI PUBLIC SCHOOL, MEGACITY | 4 | NATIONAL TOP 10 |
VIHAAN KRUNAL PAREKH | CHILDREN ACADEMY, ASHOK NAGAR | 5 | NATIONAL TOP 10 |
KAUSHAL MAHESH AMRUTKAR | SMT SUNITIDEVI SIGHANIA SCHOOL, THANE | 6 | NATIONAL TOP 10 |
KUSH KETAK BATAVIA | ST GREGORIOS HIGH SCHOOL, CHEMBUR | 7 | NATIONAL TOP 10 |
AISHWARYA SRINIVAS IYER | SMT SULOCHANADEVI SINGHANIA SCHOOL, THANE | 8 | NATIONAL TOP 10 |
UTKARSH SINGH | CITY MONTESSORI SCHOOL, GOMTINAGAR | 9 | NATIONAL TOP 10 |
SHREESHA RAJESH HODGE | SMT SULOCHANADEVI SINGHANIA SCHOOL, THANE | 10 | NATIONAL TOP 10 |
CLASS 9TH |
|||
FULLNAME | SCHOOL NAME | RANK | CERTIFICATE |
SAMVRUTHA REDDY SATHI . | THE PSBB MILLENIUM SCHOOL, CHENNAI | 1 | NATIONAL WINNER |
DEVANSH DAS | DELHI PUBLIC SCHOOL, RUBY PARK | 2 | NATIONAL FIRST RUNNER-UP |
SAARANYA KAPUR . | HIRANANDANI FOUNDATION INTERNATIONAL SCHOOL, POWAI | 3 | NATIONAL SECOND RUNNER-UP |
AYUSH MB | PAWAR PUBLIC SCHOOL, DOMBIVALI | 4 | NATIONAL TOP 10 |
BRINDA MITTAL | DON BOSCO SCHOOL, GUWAHATI | 5 | NATIONAL TOP 10 |
SHRIYA SHASHANK THALE | SMT SULOCHANADEVI SINGHANIA SCHOOL, THANE | 6 | NATIONAL TOP 10 |
BHAVI JITENKUMAR NAIK | CHILDREN ACADEMY, ASHOK NAGAR | 7 | NATIONAL TOP 10 |
BHAVYA MANOJ YADAV | DAV PUBLIC SCHOOL, THANE | 8 | NATIONAL TOP 10 |
AVIKSHIT MANDAL MAITI | DELHI PUBLIC SCHOOL, RUBY PARK | 9 | NATIONAL TOP 10 |
NISHKA KEKIN CHHEDA | EURO SCHOOL, AIROLI | 10 | NATIONAL TOP 10 |
CLASS 10TH |
|||
FULLNAME | SCHOOL NAME | RANK | CERTIFICATE |
ARIZA WASIM . | AIR FORCE SCHOOL, VIMAN NAGAR | 1 | NATIONAL WINNER |
SALMAN RAYEEN | RBKIS | 2 | NATIONAL FIRST RUNNER-UP |
DAKSH MANOJ YADAV | SMT SULOCHANADEVI SINGHANIA SCHOOL, THANE | 3 | NATIONAL SECOND RUNNER-UP |
SHAYANA SURAJ MIRASHI | ST THERASA OF JESUS HIGH SCHOOL | 4 | NATIONAL TOP 10 |
JAY HEMANG MEHTA | AARYA VIDYA MANDIR, BANDRA EAST | 5 | NATIONAL TOP 10 |
ANANYA DHUTIA | ARYA VIDYA MANDIR, BANDRA WEST | 6 | NATIONAL TOP 10 |
ABHINAV BHUNIYA | DELHI PUBLIC SCHOOL, INDORE | 7 | NATIONAL TOP 10 |
MOHAMMED SALAHUDDIN SHAMS | LITTLE FLOWER HIGH SCHOOL, HYDERABAD | 8 | NATIONAL TOP 10 |
ANJALI BALASAHEB KASAR | AMBICA VIDALAYA KEDGAON AHMEDNAGAR | 9 | NATIONAL TOP 10 |
ANIRUDH S. | PSBB LLA, BENGALURU | 10 | NATIONAL TOP 10 |